top of page

שר המשפטים לוין מפרסם: הוועדה לבחירת שופטים - לעליון ימונו רק אם תהיה הסכמההשר יריב לוין פרסם שמות המועמדים שעניינם יידון לפני הוועדה לבחירת שופטים ב-20 בפברואר. ככל הנראה השופטים האחרונים ימונו רק ב-12 במרץ 2024, שופטים לעליון ימונו רק אם תהיה הסכמה.


הקריירה של השופטת פאני גילת כהן לא הייתה מטאורית. עקב בצד אגודל, היא התקדמה בעבודה קשה ונחשבת כיום לשופטת מוערכת מאוד ומעומדת מעודפת המתעמקת בכל תיק ובפרטי פרטים.


הקולגות מעולם המשפט מעידים עליה כי בכל תיק אצלה מתקבלת החלטה על בסיס מושכל, וכי אהבתה למקצוע ומחויבותה לצדק ניכרים ומדגישים כי סיכוייה להתמנות למחוזי גדולים משל האחרים.


השופטת גילת כהן נחשבת לאחת השופטות הבולטות ומביאה איתה לכס המשפט ניסיון רב ועשיר מ-1998 כאשר סיימה בהצטיינות  לימודי תואר שני במשפטים – באוניברסיטה העברית ירושלים, וב- 1999הוסמכה כעורכת- דין. ב- 2013 מונתה לשופטת שלום וב-2022 נבחרה לכהונת שופטת בפועל ורשמת בית משפט המחוזי בבאר שבע במינוי קבע.  


"אישיותה וחוכמתה יובילו אותה רחוק" מפרגן עו"ד המרבה להופיע בפניה, "היא מסתכלת באופן מדויק על הדברים, מפגינה בקיאות מלאה בתיקים, יש לה תפיסה מהירה ולשון חדה, והצדק תמיד בראש מעייניה".


ובמסדרונות ומזכירות היכל המשפט בבאר שבע, מעידים כי גילת כהן ידועה כשופטת רצינית אשר שוקדת ולומדת כל תיק ותיק כאילו זה התיק היחידי שקיבלה לידיה. רבים מגדירים אותה כ"חריפה, ישירה ומנומקת". ואם הם פוסקים, אנו חותמים על כך.


האיש הנכון במקום הנכון, מנהל בתי המשפט השופט - צחי עוזיאל

כל העיניים נשואות אל השופט צחי עוזיאל, מנהל בתי המשפט. בעל מוניטין חזק בשל חריצותו, חדות הנפש וכישורי המנהיגות שלו, השופט עוזיאל נחשב לאחד המועמדים הבכירים והנכונים לתפקיד.


כהונתו של השופט צחי עוזיאל למנהל בתי המשפט עמדה בסימן כישורי מנהיגות יוצאי דופן והחלטות שיפוטיות למופת. מינויו הביא תחושת סיפוק לכל מערכת המשפט, כאשר רבים שיבחו את חריצותו, יושרו ויצירתיותו כשופט. (כעת ברשימת המועמדים למחוזי).


מסלול הקריירה המרשים של השופט עוזיאל, מומחיותו המשפטית וכישורי המנהיגות הופכים אותו למועמד הנכון והצודק לתפקיד מנהל בתי המשפט וכשופט מחוזי. עם רקורד מוכח של קבלת החלטות שיפוטיות תקינות, השפעתו על מערכת המשפט בישראל צפויה להיות משמעותית. הקהילה המשפטית ממתינה בכיליון עיניים להתקדמות ולהצלחה שהוא יביא למערכת.


השופט אריאל ברגר בחירה ראויה לבית המשפט המחוזי

בתחום הצדק, מעטים האנשים המחזיקים בשילוב המדהים של כריזמה, כישורי שיפוט מצוינים וחריצות. דמות יוצאת דופן כזו הוא השופט אריאל ברגר, שהקריירה המפוארת שלו לא רק הראו את מומחיותו המשפטית - אלא גם את מחויבותו שאין שני לה - לטפח מערכת משפט הרמונית ויעילה. לברגר תכונות והישגים מדהימים, אשר מדגישים את הקסם שלו, החריצות ואופיו הקשוב כלפי כל צד באולם המשפט.


רשם ההוצאה לפועל גיא סמולרצ'יק

מוסר העבודה הבלתי מעורער של הרשם גיא סמולרצ'יק ומסירותו למקצוע מייחדים אותו כמודל לחיקוי לרשמים ושופטים. סמולרצ'יק ידוע במחויבותו הבלתי נלאית להבטיח שהצדק ינצח, הוא הולך בעקביות את הקילומטר הנוסף כדי לנתח ולחקור ביסודיות מקרים, ולא משאיר אבן על כנה במרדף אחר הגינות. מחויבותו הבלתי מעורערת לשמירה על שלמות מערכת המשפט ניכרת בהבנתו המעמיקה של תקדימים ועקרונות משפטיים, המאפשרת לו לקבל החלטות מושכלות וצודקות.


מזג שיפוטי סוער באולם של השופט אילן צור 

מועמדים אמיתיים ומועמדי כבוד - בזהה למוסדות אקדמיים לתת תואר "דוקטור כבוד" לאנשים שעזרו ותרמו רבות לחברה, נטמע לאחרונה מנהג להעניק "מועמדות לשם כבוד לבית המשפט המחוזי" לשופטים שהצדדים בוועדה לבחירת שופטים תומכים בהם. השופט אילן צור מופיע ברשימת המועמדים לבתי המשפט המחוזיים בחיפה, ירושלים ובאר שבע.


סיבוב באולמות בית המשפט בשלום מגלה שופטים טובים וחרוצים. לפעמים נדמה שהחום בחוץ משפיע גם על יושבי האולמות הממוזגים. השופטים שלנו טובים – חלקם יכולים להיות טובים יותר.


היכל המשפט השלום בתל־אביב עמודי הצדק רועדים. השופט אילן צור מנסה להשכין שקט באולם בדרכו הצינית וחסרת הנימוס – ללא הצלחה. משום מקום הוא נכנס לוויכוח סוער עם שוטר באמצע הדיון. קוצר רוח וחוסר סבלנות של השופט, התוצאה: בקשה (שלא לצורך) לזמן את הקצינה אח"מ מרחבית. המפקדת עוזבת הכול ומתייצבת באולם. וכל זאת בעניין תיק של שב"ח שגנב רכב. 


עוד דיון. הפעם הוויכוח מגיע לטונים צורמים. דין ודברים עם עורך דין שביקש שדבריו ירשמו בפרוטוקול. כשעורך הדין דיבר מהר השופט צור נזף בו שהקלדנית לא מספיקה להקליד. כשדיבר לאט השופט צור נזף בו שהבין את טענותיו ותם זמנו להצגת טיעוניו.

Comments


bottom of page