top of page

סוכן דוגמנות הורשע בעבירות מין ב-8 מתלוננים: ניצל את מעמדו עבור מעשים מיניים


בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את הסוכן ניר סנדלר, בביצוע עבירות מין בשמונה מתלוננים אותם ייצג במסגרת עבודתו בסוכנות דוגמנות ומשחק שבבעלותו, תוך כדי צילומים ובפגישות עבודה.


מכתב האישום שבו הורשע סנדלר, אשר הוגש בשנת 2019, עולה כי סנדלר ביצע את המעשים בשמונה מתלוננים, חלקם קטינים. על פי חומר הראיות שנאסף, סנדלר פעל במשך שנים באופן שיטתי בהזדמנויות שונות כלפי קטינים ובגירים, שהתעניינו בקריירת דוגמנות ומשחק. סנדלר נהג להזמין את קורבנותיו לצילומים בסטודיו שלו בתל אביב ובביתו שבמרכז הארץ, שם הוביל אותם לחדר צדדי במשרדים וביצע בהם מעשים מגונים והטרדות מיניות, תוך שהוא אומר להם כי היענותם לאקטים המיניים נדרשת לשם קידומם המקצועי בתחום.


באחד מהמקרים, ביצע סנדלר את עבירות המין בקטין שהגיע עם אמו לסוכנות, זאת לאחר ששלח את אמו של הקטין אל מחוץ לסוכנות, בטענה שעליו לעבוד עימו, ואז הוביל אותו לחדר האחורי.


כאמור, השופטים לוי ירון, מעיין בן ארי ויוסי טופף הרשיעו את סנדלר בכלל העבירות שיחסה לו פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) בכתב האישום, ביניהן מעשה סדום במרמה וניסיון לביצוע מעשה סדום שלא בהסכמה חופשית, מעשה מגונה במרמה, מעשה מגונה, ניסיון למעשה מגונה וגרם מעשה מגונה. בית המשפט שמע ארוכות את עדויותיהם של המתלוננים, אשר חשפו את הפגיעה המינית הקשה ואת הנזקים הנפשיים המורכבים אותם הם נושאים בעקבות מעשיו של סנדלר.


עם קבלת הכרעת מסרה עו״ד רונית חסון מהפרקליטות: "בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות כי דינם של גברים ושל נשים אחד הוא ככל שהדבר נוגע לעבירות מין וכי אין לקבל פגיעה מינית בגופו של אדם בין אם הוא גבר או אישה, בגיר וקל וחומר קטין. הרשעתו של ניר סנדלר במיוחס לו מעבירה מסר ברור כי אל לנו לקבל תקיפות מיניות ואין הבדל בין מהות או מין הקורבן. הפרקליטות רואה בחומרה את העובדה כי הנאשם ביצע את העבירות המיוחסות לו תחת מרמה וכסות של עבודה מקצועית ובכך פגע בגופם ובנפשם של המתלוננים תוך ניצול האמון שנתנו בו. בית המשפט נחשף באריכות לעדויות הקשות של המתלוננים ובכלל זה הפגיעה בגופם ובנפשם,אשר נושאים את הצלקות ממעשיו של הנאשם עד היום״.


בפסק הדין ציין ראש ההרכב, השופט ירון, כי "בחינת עדויות שמונת המתלוננים כמכלול מגלה במעשי הנאשם דפוס התנהגות של ממש, התנהגות שיטתית , מתוחכמת ומניפולטיבית שנועדה להסיר את מגננות המתלוננים , לבלבלם ולהקל עליו בביצוע מעשים מיניים בגופם במסווה של צורך ענייני- מקצועי.


עדויות המתלוננים חושפות מעשים ודברים שאמר הנאשם, אשר חזרו על עצמם בעדויותיהם של מתלוננים שונים , כך למשל: אמרת הנאשם למתלוננים נועדו לצרכים מקצועיים , כדי לשפר את מבטם "הסגור והמאולץ" כביכול בזמן הצילומים, הסבר שלפיו יש לקיים את הצילומים בחדר שינה של הנאשם או בחדר אחורי שמשרדי הסוכנות מטעמי תאורה (הסבר שכמה מתלוננים תיארו כמאולץ ובלתי מתיישב עם מאפייני התאורה בשני חדרים אלה), הזמנת התמלוננים למפגשי עבודה בשעות הערב והלילה , שאלות חודרניות על נסיונם המיני של המתלוננים, ובפרט על השתתפותם במין קבוצתי , צילום המתלוננים כשהם לבושים בתחתונים בלבד, צילום המתלוננים באמצעות אייפד , עידוד הנאשם את המתלוננים לגעת באיבר מינם באומרו להם "שים זין" , בקשת הנאשם מחלק המתלוננים להסיר את תחתוניהם ולהצטלם בעירום מלא , ניסיון הנאשם להרגיע את המתלוננים ולנסוך בהם אמון באומרו לחלקם הם כי הוא אינו נמשך לגברים , ואין למעשים משמעות מינית עבורו".


עוד בכותרות:

Comments


bottom of page